Ankara Plastik Kalıp

Ankara Plastik Kalıp firmamız bünyesinde en fazla plastik çeşitlerinin üretildiği kalıplar üretilmektedir. Plastik kalıplara enjeksiyon makinesi içerisinde eritilmiş olan plastik hammaddeleri yüksek bir basınç ile aktarılmaktadır. Plastik kalıp içerisine enjekte edilen hammaddelerin kalıbın şeklini almasını sağlamak için gerekli soğuma süresi beklenmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte kalıplara plastik hammaddenin enjekte edilmesi işlemi sadece saniyeler gibi kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Ankara plastik kalıp firmamız bünyesinde tüm işlemlerimiz hassas ölçülerde yapılmaktadır. Üretimimiz sonucunda ise istenilen ölçülerde plastik parçaların üretilmesi sağlanmaktadır.

Plastik Kalıp Avantajları

Ankara plastik kalıp üretimi imalat sektöründe hız kazanmak ve kaliteli üretim yapmak adına sunmuş olduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Plastik kalıp kullanmanın avantajları;

-Hammadde üretimi sırasında talep doğrultusunda yüksek adetlerde üretim yapılmasını sağlar.

-Seri üretimi hem kaliteli hem de daha kısa sürede gerçekleştirir.

-Daha az insan gücüne ihtiyaç duyulur.

-Otomatik üretim imkanı sunmaktadır. Bu da hata payını en az seviyeye indirmektedir.

-Nihai ürün üretiminde tekrar işleme gerek kalmasının önüne geçtiği için zamandan büyük tasarruf sağlamaktadır.

-İmalat sırasında belirlenen hassas ölçülerde bile hata payını sıfırlamaktadır. Ölçülerin tamlığı ile ilk seferde istenilen ürünün üretilmesine imkan sunar.

-Diğer üretim tekniklerinin yerine üretilemeyen çok küçük parçaların bile üretilmesini sağlar.

-Tek seferde ve hatasız bir üretim sunduğu için hammadde üretiminde en ekonomik yöntemlerden biridir.

Plastik Kalıp Ankara

Bunların dışında plastik kalıp kullanmanın dezavantajları da bulunmaktadır. Kalıpçı olarak tanımlanan yetkin personel ile çalışılması neticesinde ancak istenilen yüksek kalitede üretim yapılması mümkündür. Kalıpların ömrünün istenilen sınırlar içerisinde tutulması için sadece profesyonel bir ekip ile birlikte çalışılması gerekmektedir. Ankara plastik kalıp firması olarak alanında deneyimli ve teknik ekibimiz ile birlikte sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz. Ardışık sac metal ve plastik enjeksiyon kalıp çeşitleri hakkında firmamız arayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Plastik kalıp üretimi özellikle imalat sektörü için büyük önem taşımaktadır. Özdeş parça üretiminde risk faktörlerini en az seviyeye indirirken insan gücünü de asgari düzeyde tutan plastik kalıp çeşitleri için Ankara plastik kalıp firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için lütfen sitemizi ziyaret ediniz : 

https://www.333.com.tr/ankara-plastik-enjeksiyon-imalatinda-lider-firma-gunes-arge-ile-imalat/